7 kroků k bezproblémové renovaci domu

Každý dům má svůj životní cyklus a vyžaduje renovaci v rozmezí každých čtyř až pěti let. Rekonstrukce, i když je to pro rodinu, ve které bydlí, těžkopádný proces, může prodloužit životnost vaší rezidenční nemovitosti o další roky. S některými zajímavými nápady navíc můžete svůj domov vylepšit nejnovějšími zařízeními.

Zde je 7 tipů na renovaci bytu, díky kterým bude proces bezproblémový:

  • Rozpočet: Je důležité stanovit rozpočet na peníze, které chcete utratit za renovaci, než začnete. Chcete-li být na bezpečné straně, přidejte zdravou rezervu 10-12 procent pro každou vznikající a neočekávanou událost.
  • Seznam přání: Udělejte si seznam přání všeho, co chcete nebo potřebujete změnit ve svém domově. Znáte své prioritní požadavky, protože renovace je spojena s mnoha náklady a provádí se jednou za několik let.
  • Načasujte to správně: Načasujte si renovace, když jsou vhodné povětrnostní podmínky. Vyhněte se například opravě střechy nebo pro nový nátěr během monzunů, protože déšť naruší vaše plány.
  • Man hunt: Najměte si správného projektanta, dodavatele a dělníka, aby to udělal za vás. To může zahrnovat malý průzkum z vaší strany od rozhovoru s přáteli a rodinami až po skutečné prohlížení práce některých.
  • Naplánujte si alternativy: Pokud plánujete pokračovat v bydlení v době, kdy probíhají renovace, musíte to naplánovat tak, aby co nejméně narušovaly váš každodenní život a rutinu. Než se například pustíte do kuchyně, ujistěte se, že máte doma alternativní uspořádání vaření.
  • Vytvořte prostor: Vytvořte prostor pro přesun nábytku, kování a dalších věcí z místnosti nebo oblasti, která se renovuje. Díky tomu bude váš domov bez nepořádku.
  • Připravte si zásoby: Do vašeho bytu se bude stěhovat spousta instalatérského, elektrického a stavebního materiálu. To může způsobit nepříjemnosti vašim sousedům ve společnosti. Ujistěte se, že proces je co nejhladší, abyste se vyhnuli šlápnutí na prsty.

S tímto základním kontrolním seznamem pro renovaci domu a jeho správným plánováním byste měli být na dobré cestě k tomu, aby renovace vašeho domova byla bezproblémová.