Chyby při úklidu, které mohou poškodit vaše zdraví

Čistota je vedle zbožnosti, a proto rádi udržujeme vše v našich domovech čisté. Vzhledem k tomu, že se jedná o každodenní práci a často nudnou, máme tendenci dělat při každodenním úklidu několik chyb. V tomto článku bychom probrali některé z nejčastějších chyb při čištění a jak by mohly poškodit váš majetek, pokud v nich budete pokračovat.

*Toto je pravděpodobně nejběžnější ze všech. Zapomínáme udržovat čistotu prostředků, se kterými úklid provádíme. Patří mezi ně vysavač, kuchyňská čisticí houba, mnoho kartáčů, které se používají při čištění toalet, mopy atd. Často se jedná o nejšpinavější věci, které se v domácnosti povalují. 

* Další obrovskou chybou je pravidelné čištění věcí, do kterých odpad ukládáme, tj. popelnic. Ve většině případů se úklidu popelnic nevěnuje žádná pozornost, pokud obyvatele nezačne převládat ostrý zápach.

 

* Máte rádi, když je vaše nádobí vrzavě čisté. Do popelnice se přitom ukládá odpad, který je považován za odpad. Všechno ostatní, co je příliš malé na to, aby se dalo oddělit a vyhodit, jde do odpadu, včetně veškerého tuku. To by z dlouhodobého hlediska odbarvilo kuchyňský dřez a ucpalo potrubí.

 

* My Indové se často nespokojíme s chemickým čištěním našich domovů. Dokud není celý dům mokrý, nejsme si jisti úklidem. Nadměrné mokré vytírání však může být špatné pro dřevěný nábytek ležící ve vaší domácnosti.

 

* TV reklamy vám říkají, jak snadné je vyčistit kuchyňský dřez nebo záchodové prkénko nebo umyvadlo, pokud jste použili jejich produkt. No, tyto chemicky šněrované roztoky by také mohly současně poškodit základní materiál. To je přesně důvod, proč jejich pravidelné vystavení zanechává tyto předměty zabarvené. Čisticí prostředky jsou navíc škodlivé pro vaši pokožku a oči.

 

* Další častou chybou je používání tekutých čisticích prostředků k čištění elektronických výrobků. Nebuďte překvapeni, když předmět, který byl podroben takovému čištění, postupně přestane fungovat.

 

* Málokdo z nás je dostatečně pečlivý, aby se ujistil, že úklid kuchyně se nespletl s mopem na podlahu. V žádném případě by neměla být povolena žádná výměna dvou mopů. Nechcete, aby si špína na podlaze našla své místo v oblasti, kde vaříte jídlo.

 

* Rohože u dveří jsou umístěny u vchodu, aby se špína nedostala dovnitř našich domovů. Tyto předměty však nejsou pravidelně čištěny a mění se v nosiče nečistot.

 

* Tyto luxusní peříčkové prachovky dělají jen jednu věc – jen šíří prach kolem, čímž selhávají celý účel jejich bytí. Nejlepší je udržet je na uzdě.

 

* Člověk čistí nádobí, ale vždy zapomíná vyčistit dřez. Špatný nápad, protože se zde hromadí malé částice jídla a mastnota.

 

* Koho nezaujme hlava plná krásných vlasů? No, za žádnou cenu by jim nemělo být dovoleno vlézt do kanalizace. Často vedou k udušení. Totéž platí o toaletních a hedvábných papírech.

 

* Pokud jsou toalety splachovány s otevřeným víkem, stříkají na ně špinavou vodu šest stop nad nimi. To je něco, čemu byste se chtěli vyhnout, že?

 

* Protože jsme tady, modlete se, abyste nenechali mokrý kartáč na čištění toalet v držáku, jakmile dokončíte práci. Vyčistěte ji a počkejte, až uschne, než ji tam uložíte.

 

* Bakterie se budou množit, pokud je váš zubní kartáček umístěn na tmavém místě, v bezpečí v některé části vaší koupelny. Možná budete chtít změnit jeho polohu. Lékaři jsou také toho názoru, že byste se měli vyhnout držení kartáčku v koupelně úplně.

 

* Čisticí prostředky musíte pravidelně vyměňovat. Jak stárnou, stávají se příliš špinavými, než aby je bylo možné používat, a fungují jako dokonalá živná půda pro růst bakterií.

 

* Obrazovky vašich telefonů, notebooků a počítačů a dálkové ovládání televizoru vidí příliš mnoho z vaší akce po celý den. To vyžaduje vaši pozornost, abyste je také pravidelně čistili a nezacházeli s nimi jako s něčím vážným.

 

* Okna a dveře brání vnikání nečistot zvenčí do našich domovů. Téměř nikdy se však nečistí. Možná byste se chtěli okamžitě pustit do práce. Když už jste u toho, modlete se, abyste nepoužili jednoúčelový čisticí sprej. Existují speciální leštidla na čištění věcí vyrobených ze dřeva.

 

* Někteří z nás jsou posedlí koberci. Jen málo pozornosti však věnujeme špíně, kterou každý den namáčí. Na konci měsíce jsou špinavé jako špína sama. Ty potřebují pravidelné čištění jako všechny ostatní věci.