Dovolená ve střední Dalmácii

Nejlevnější dovolená – to je Chorvatsko. Vydejte se třeba do střední Dalmácie. Čekají zde na vás bělostné pláže pokryté drobnými oblázky, borové lesy, historická města rozkládající se v přímořských oblastech. Na své si přijdou také milovníci ruchu moderních letovisek. Dalmácie si navíc pro své návštěvníky připravila širokou nabídku různých druhů ubytovacích služeb a také dostatek zábavy a sportu.

Proč právě tato oblast?

Společně se Středodalmatskými ostrovy bývá pokládána za nejkrásnější přímořskou oblast. Její součástí je členité pobřeží, kde naleznete kouzelné zátoky pokryté drobnými zářivě bělavými oblázky a jemným pískem. K vidění jsou také siluety různě velikých ostrovů a poloostrovů. Přímo z pobřeží se tyčí horská hradba, kterou můžete spatřit přímo nad přímořskými turistickými letovisky. Vítaná je i zdejší bohatá vegetace. Za obdiv stojí i umělecké památky a svéráz místních přímořských i horských vesniček.

Celá oblast je také dobře dostupná. Naleznete zde dvě letiště. Směřují sem trajekty a dálkové lodní linky a samozřejmostí je i doprava železniční a silniční. Vítaná je dálnice Záhřeb – Split.

Oblast je také východiskem pro různé výlety a to jak po souši, tak i po moři. Mezi nejčastější cíle patří Šibenik, známé vodopády Krky nebo výpravy k horské řece Cetině. Zde, nedaleko Trilje, se koná safari na kanoích nebo kajaku a jízda na dřevěných vorech a raftech. Krásným místem je i Peručské jezero.

Za zmínku stojí také vnitrozemský výlet k městečku Imotsky, kde se nacházejí jezera krasového původu – Modré a Červené.

Kde si zajistit ubytování?

Chcete-li si zajistit kvalitní ubytování, zavítejte na portál ubytovanivchorvatsku.cz. Naleznete zde širokou nabídku ubytovacích služeb. Objednejte si třeba apartmány chorvatsko, které se těší velké oblibě. Budete bydlet v soukromí a nikdo a nic vás tak nebude rušit.