Investice do kvalitní matrace se vám vrátí v podobě klidného spánku

Budíte se ráno neodpočatí, nervózní a máte ztuhlá záda a krk? Důvodů ke špatnému spánku může být hned několik, ovšem na vině často bývá stará proleželá matrace na postel, která nenabízí tělu tolik při spánku potřebnou oporu. Kvalita vašeho spánku se odráží téměř ve všech aspektech vašeho života. Žijeme v hektické a uspěchané době a kvalitní odpočinek je zásadnější než kdy dřív. Lidé často investují tisíce do moderních technologií a na tak zásadní věci jako je jejich spánek mnohdy zapomínají.

Kvalita spánku má vliv na náš život

Se špatným spánkem jde ruku v ruce špatná nálada, zhoršení stresu, špatné soustředění a koncentrace. Kromě toho spánek na staré matraci je často původcem bolestivých zad, migrén a ztuhlé krční páteře.

Spaní na nekvalitní matraci může způsobit nebo zhoršit bolesti zad. Nedostatek podpory od matrace posiluje špatné držení těla při spánku a zatěžuje svaly. Určitého komfortu při spánku se nedočkáte, pokud matrace neodpovídá individuálním preferencím. Luxusní matrace dokáží navodit takové držení těla, které vás doslova ukolébat k tvrdému a posilujícímu spánku.

Dobrý spánek způsobí, že budete vypadat svěže a mladě

Kvalita spánku hraje významnou roli ve vaší celkové pohodě. Příznaky nedostatku spánku se ospalost stane vaší součástí, sníží se vaše koncentrace, zpomalí myšlení a přijdu stavy, které způsobují podrážděnost a náladovost.

Nekvalitní spánek může také ovlivnit váš imunitní systém, kognitivní schopnosti, metabolismus, krevní tlak a souvisí také se srdečními chorobami a dalšími neduhy. Dobrá matrace může pomoci tento problém vyřešit.

Kde vybírat kvalitní matrace

Ačkoli jsou u nás v oblibě výrobky východu, v tomto případě dejte přednost české kvalitě. Matrace o českého výrobce objevíte na matrace.purtex.cz