Jak správně vybrat palivové dřevo

Výběru palivového dřeva je potřeba věnovat pozornost. Na jeho výběru závisí nejen efektivita výhřevu, ale také bezpečnost. Při výběru palivového dřeva je třeba vzít v potaz několik faktorů.

Na druhu dřeva velmi záleží

Každé dřevo nemá stejnou sílu a délku výhřevnosti. Odlišné dřevo má odlišné vlastnosti. Mezi dřeva, která jsou považována za dobré palivové dřevo, patří dub, buk nebo jasan. Tato dřeva poskytují dlouhotrvající a intenzivní ohřev. Jiná dřeva, která bývají levnější, poskytují menší intenzitu tepla a rychleji shoří. Ujasněte si, co od dřeva očekáváte a jaké jsou vaše potřeby.

Kvalitní palivové dřevo je dobře usušené

Je zřejmé, že jedním z nejdůležitějších faktorů, při výběru palivového dřeva, je důkladné usušení. Dobře usušené dřevo kvalitně hoří a vytváří jen minimum kouře a sazí. Ideální vlhkost dřeva by měla být kolem 20 % nebo nižší. Dřevo s vyšší vlhkostí sice účel splní, ale bude problémově hořet a produkovat více sazí. Suché dřevo si můžete zajistit prostřednictvím webu drevokarlovyvary.eu.

Dřevo s vyšší vlhkostí skladujte na suchém a větraném místě, aby se postupně vysušilo.

Velikost dřeva

Dřevo by mělo být řezáno na vhodnou velikost, která je kompatibilní s vaším topením. Obvykle se doporučuje délka dřeva kolem 30-40 cm do standardních kamen nebo krbových kamen. Správná velikost dřeva usnadňuje manipulaci, zatížení a zajišťuje dobrý průtok vzduchu pro hoření.

Dřevo bez chemických nečistot

Je důležité používat dřevo bez nečistot, zejména těch chemických, například laky, barvy a různé chemikálie. Tyto látky mohou vytvářet nebezpečné plyny při spalování a znečišťovat ovzduší. Doporučuje se také vyhýbat používání odpadkového dřeva nebo dřevěných obalů, které by mohly obsahovat nečistoty.

Zajistěte si kvalitní dřevo na webu drevokarlovyvary.eu.