Kamna na dřevo nebo kontrola fasády?

Ekonomickou krizi a s ní spojený růst cen za energie řeší lidé různě. Někdo si pořídí kamna na dřevo, z jiného se stane digitální nomád a další se rozhodne pro odhalení tepelných ztrát z obálky budovy a následnou úpravu. Součástí komplexního řešení je také kontrola fotovoltaiky, kontrola topných těles a podlahového vytápění a kontrola elektrických sítí.

Kontrola fasád nebo život digitálního nomáda?

Lidé řeší své problémy různě. Obzvlášť v období ekonomické krize. V loňském roce se řada rodin ocitla v situaci, kdy bydleli v nezatepleném nebo špatně zrekonstruovaném domě s úniky tepla, který nebyli schopni rozumně vytopit. Řešením pro mnohé z nich se staly kamna na dřevo. Jiní se rozhodli odstěhovat do zahraničí a další se dali na život digitálního nomáda. Tedy pracují z notebooku a cestují tam, kde je zrovna nejlevněji. Ne každý se však může sbalit do jednoho kufru a vyrazit. Pro ty, kteří hledají dlouhodobější řešení, je tu možnost odhalení tepelných ztrát z obálky budovy a jejich následného řešení.

V kombinaci s dalšími postupy jako je kontrola elektrických sítí, kontrola topných těles a podlahového vytápění a kontrola fotovoltaiky se jedná o účinný způsob, jak v dlouhodobém horizontu ušetřit. A žít v pohodlí bez nutnosti shánět dřevo a následně jím pravidelně topit.

Termodiagnostika budov a stavební dozor

Stále populárnější termodiagnostika budov umožňuje najít a přesně pojmenovat jednotlivé problémy, stejně jako je pomoci vyřešit. Jakmile pro vás budeme mít hotové výstupy, snadno už zjistíme náklady na opravy a vypočítáme přibližnou částku, kterou rekonstrukcí ušetříte. Získáte tak orientační představu ohledně návratnosti investice. To navíc není vše.

Zajistíme pro vás také stavební dozor, který se postará, aby veškeré práce probíhaly tak, jak mají, tedy v maximální technické a materiálové kvalitě. Kontaktujte DK Consult ještě dnes a dohodněte si schůzku. Společně probereme jednotlivé možnosti a najdeme vhodné řešení. Těšíme se na vás.