Motorgenerátory na zahradu, stavbu i jako záloha. Dokáží vám pomoci opravdu všude!

Slyšeli jste někdy o motorgenerátorech? Určitě jste je už slyšeli a v mnoha případech také viděli v akci. A dost možná jenom nevíte o přesném názvu, ale při pohledu na obrázek se vám automaticky dokáží vybavit. Jedná se o velice šikovná zařízení, která mohou být i přes svoji jednoduchou funkci geniálním vybavením.

Rozhodně ale nejsou motorgenerátory ve všech případech stejné. Mnohdy nám dokáží nabídnout lepší podmínky, nebo jsou naopak uzpůsobené do konkrétních prostředí. A přesně na to se zaměříme v rámci následujících řádků!

Zdroj energie na jak dlouho potřebujete

Zásadní výhodou, kterou vám motorgenerátory dokáží okamžitě nabídnout, je jejich doba provozu. Není totiž pevně daná a jednoduše mohou plnit svoji úlohu i desítky hodin, nebo klidně v mnoha případech i celé stovky. Jedná se totiž o náhradní zdroj elektrické energie, který využívá většinou nafty ke spalování. Pokud tak máme k dispozici naftu na doplňování, tak můžeme libovolně prodlužovat funkci generátoru podle potřeby.

Rozměry dokáží mnohdy překvapit

Leckdy vás možná motorgenerátor překvapí tím, jaké rozměry vůbec má. V závislosti na určení a výkonu totiž mají velikosti od několika málo desítek centimetrů a pár kilo až po kolosy, které potřebují stavební techniku na umístění. Ve všech případech je vždy daný motorgenerátor uzpůsobený pro dané prostředí. Díky tomu tak mají i velice rozdílné výkony, spotřebu a další požadavky.

Mají také svoje chyby?

Pochopitelně nic není dokonalé a motorgenerátory už vůbec ne. Zcela naopak se jedná o poměrně starou technologii, která se stále užívá hlavně díky již zmíněné možnosti prodloužení aktivity. Jenže na rozdíl od dalších technologií vyrábějí zplodiny. Pro použití v interiérech se tak rozhodně nejedná o jednoduché stroje. Buď zde musí být speciální odvětrávání, nebo jsou nepoužitelné. S touto funkcí se navíc pojí další nepříjemnost, která k nim bezesporu patří. A to je jejich hlučnost. Fungují totiž na bází naftového motoru, který tak vydává hlasitý souvislý zvuk, který by mohl nejedné osobě rozhodně vadit.