Nápady na domácí dekorace

Promyšlená výzdoba vašeho domova může být prospěšná v mnoha ohledech. V první řadě může skvěle doplnit váš interiérový design a vytvořit nádherný, zdravý obraz, který jistě zapůsobí na obyvatele i hosty. Kromě toho je zdobení (nebo re-dekorace) vašeho domova skvělým způsobem, jak osvěžit vzhled interiéru, aniž byste museli provádět rozsáhlé změny nebo renovace. Shromáždili jsme relevantní a nadčasové nápady a doufáme, že v seznamu najdete vhodná řešení.

Vyměňte barvu

Jedním z nejlepších způsobů, jak drobnými úpravami změnit vzhled vašeho interiéru, je záměna barev dekoračních prvků. Změňte tóny svých polštářů a přikrývek a přidejte několik malých odpovídajících akcentů, jako jsou vázy, květiny, květináče, pohovky atd.

Jak vybrat barvu?

Doporučujeme střídat akcenty v souladu s ročním obdobím, tj. tmavé a teplé barvy na podzim a zimu a světlé barvy na léto a jaro. Ale samozřejmě si můžete vybrat jakoukoli barvu, která vás osloví, nebo držet krok s nejnovějšími trendy s odstíny podobnými „Viva Magenta“, která byla společností Pantone označena barvou roku 2023.

Co je ještě trendy?

Biofilní design vede k tomu, aby byl jedním z nejoblíbenějších stylů v moderním interiérovém designu. Volba přírodních odstínů, jako je modrá, zelená a hnědá, by byla další dobrou barevnou volbou pro váš domov. Je aktuální a nadčasový díky své uklidňující povaze v kontrastu s umělými tóny.

Přidat osvětlení

Existují tři typy osvětlení, které můžete mít v místnosti: ambientní osvětlení pro celkové osvětlení; pracovní osvětlení sloužící jako doplňkový zdroj světla tam, kde je potřeba (např. noční lampička, světla nad kuchyňským ostrůvkem atd.); a konečně akcentové osvětlení, které slouží převážně k dekorativním účelům.

Metalíza pro eleganci

Přidejte nějaké výrazné osvětlovací kusy s novými sofistikovanými stojacími/stolními lampami nebo lustry. Zamyslete se nad kouskem, který není úplně v kontrastu se stylem interiéru, ale přitahuje pozornost netradičním tvarem či materiálem. Bronzová a růžovo-zlatá metalíza jsou již nějakou dobu oblíbenými materiály pro světelný zdroj a zdá se, že tento trend brzy nezmizí. Tyto a další kovové materiály, jako je ocel, stříbro, zlato atd., jsou k dispozici v knihovně materiálů Live Home 3D. Jednoduše si stáhněte bezplatnou aplikaci a najděte nejlepší způsob, jak tyto materiály zavést do vašeho domova.

Odvážné s Neonem

Pokud hledáte spíše ležérní vzhled než elegantní, zvažte instalaci neonů. Existuje mnoho způsobů, jak můžete neonové osvětlení implementovat do svého designu: nainstalujte jej pod nábytkové jednotky nebo za zrcadlo v koupelně, umístěte neonové světlo na strop vaší chodby nebo vytvořte akcentovou stěnu umístěním neonové reklamy. na něm — kterákoli z těchto možností vynikne ve vašem domácím interiéru.

Útulné a jednoduché

Svíčky mohou být nejjednodušší způsob, jak přidat dekorativní osvětlení, ale jsou také jedním z nejoblíbenějších. Široká škála různých designů a vůní vám pomůže najít perfektní sadu svíček do vašeho interiéru, která přispěje nejen k estetice vašeho domova, ale také k relaxaci a příjemným vůním provoní váš pokoj či byt. Doporučujeme zvolit svíčky ze sójového vosku – jsou šetrné k životnímu prostředí, bezpečné a déle vydrží.

Ozdobte stěny

Navzdory silnému pokušení pověsit něco na zeď, když poprvé přemýšlíte o výzdobě vašeho domova, vybírejte tento typ dekorace moudře. Zvažme několik způsobů, jak vytvořit akcentní stěnu s dekorem.

Závěsné umělecké dílo

Přestože je tento typ dekoru široce známý a používaný, doporučujeme věnovat pozornost chytrému umístění vašich nástěnných dekorací. Nejprve se zamyslete nad měřítkem – je lepší pověsit nástěnnou dekoraci na velkou stěnu a vybrat si jedno velké umělecké dílo nebo skupinu menších předmětů, které jsou umístěny blízko sebe (ideální je 2 až 4 palce mezi předměty). Při zavěšování velkého obrazu na zeď se vyvarujte jeho umístění příliš vysoko; střed obrázku by měl být v úrovni očí.

Netradiční možnost: makramé nástěnné umění pro dekoraci. Zejména tento typ nástěnného umění dokonale zapadne do skandinávských , boho, wabi-sabi a dalších podobných stylů interiérového designu.

Tapeta s přízvukem

Použití tapety ke zdůraznění stěny je skvělý způsob, jak zdokonalit interiér, když chcete představit nový ústřední bod nebo doplnit to stávající. Odnímatelné nástěnné malby vám umožní v případě potřeby snadno přemístit tapetu nebo zcela vyměnit akcent za jiný, když máte pocit, že je čas znovu aktualizovat váš interiér.

Zrcadla

Stejně jako osvětlení jsou i zrcadla multifunkční. Kromě toho, že slouží jako dekorativní kousky, opticky zvětší prostor. Velké množství stylů a velikostí usnadňuje experimentování se zrcadly, které dodají vašemu domácímu interiéru jedinečný charakter.

Přineste nové položky

Některé jednoduché prvky výzdoby mohou významně změnit to, jak je váš interiér vnímán. Každý designový styl lze zpestřit odpovídajícími dekorativními kousky, my se však zaměříme na některé z těch, které dokážou zapadnout téměř do každého interiéru a zkrášlit váš domov.

Ovčí kůže

Pokud máte pocit, že váš interiér postrádá texturu, pořiďte si přehozy z ovčí kůže pro domácí dekoraci. Nejen, že toto cenově dostupné řešení zajistí, že prostor bude vypadat estetičtěji, ale také přinese teplo a útulnost do každého koutu vašeho domova.

Kaktusy

„Zelené“ trendy v současnosti oplývají sukulenty, ale pozor doporučujeme věnovat především kaktusům. Tyto nenáročné rostliny se vyvinuly z nudné kancelářské zeleně ve vhodný doplněk do honosných obývacích pokojů. Ve skutečnosti mají kaktusy úžasnou schopnost dokonale zapadnout do jakéhokoli interiéru. Dodají charakter jak minimalistickým , tak živým designům domů, rozředí neutrální barevné schéma interiéru a přinesou základní zelený nádech do každého interiéru.

Práce se stávajícími položkami

Nejjednodušší a nejefektivnější metodou bytové dekorace je práce se stávajícím funkčním kusem vašeho interiéru. Shromáždili jsme několik příkladů, jak to lze udělat, ale samotná metoda otevírá bránu nekonečné kreativitě.

Přesuňte nábytek

Zkontrolujte, zda váš nábytek neobsahuje běžné chyby při umístění. Je veškerý nábytek přitlačen ke stěnám? Obvyklá mylná představa je, že takové umístění dělá místnost pocitově větší, zatímco ve skutečnosti posunutí nábytku od stěn nebo do středu místnosti vytváří iluzi většího prostoru.

Ideální sezení v obývacím pokoji je buď ve tvaru U (když pohovka a dvě židle stojí proti sobě na každém konci konferenčního stolku) nebo ve tvaru H (pohovka je umístěna přímo naproti dvěma židlím s kávou stůl uprostřed). Chcete-li vytvořit pocit prostoru v malém obývacím pokoji , seskupte nábytek blízko u sebe a ponechte chodníky otevřené.

Upravte si knihovničku

Přeuspořádejte položky na poličce, některé knihy umístěte vodorovně a některé svisle. Další možností je barevně sladit vaše knihy – díky tomu budou vypadat soudržněji. Přidejte svíčky, vázy, sochy nebo jiné ozdobné sběratelské předměty, které byste chtěli vystavit.

Uspořádejte stojan na oděvy

Funkční kus nábytku, jako je věšák na oblečení, lze snadno proměnit v předmět přitahující pozornost a ústřední bod místnosti, pokud do něj vnesete smysl pro pořádek. Uspořádejte oblečení podle délky, barvy a stylu a uvidíte, jak může celý prostor působit hezky a rafinovaně.