Nečekejte na nepříjemné překvapení! Poradíme, jak vybudovat opravdu bezpečný plot kolem průmyslových pozemků

Průmyslové oblasti jsou jedním z míst, které se jednou za čas mohou stávat cílem nájezdu nenechavců. Není se na jednu stranu čemu divit, protože kolem takto velkých budov se jednoduše zapomenou cenné věci jako je technika, nástroje a přístroje užívané v areálu.

Proto je potřeba dávat velký pozor na to, aby podobné pozemky byly dobře ochráněny. A právě opravdu kvalitní oplocení je jednou z těch nejdůležitějších věcí, které patří k bezpečnosti pozemků.

Vše začíná už od kvalitních základů

Základy jsou vždycky něco, co bychom neměli v žádném případě podceňovat. A přesně z toho důvodu tak musíme počítat už se samotným betonováním spodku. Jednoduché betonování je potřebné hlavně proto, že mnohem těžší silnostěnné jeklové sloupky mohou být bez předchozího zabetonování vratké. A to i přesto, že jsou po instalaci plotové zástěny zafixované na pozicích, kde se víceméně drží navzájem.

Přelez, prolez ale nepodlez!

Jednou z věcí, na kterou se zapomíná opravdu velice aktivně, je právě zabezpečení samotného spodku plotu. Z toho důvodu tak vznikly podhrabové desky, které jsou kvalitní technologií pro jednoduchou, ale přesto praktickou a jen špatně překonatelnou překážkou. Jedná se o podobné bloky betonu jako jsou třeba obrubníky. Rozdílem ale je, že jsou mnohem vyšší a zároveň i o něco užší. Pokud by tak chtěl kdokoliv překonat plot spodem, tak by ho to stálo pořádné bagrování do hloubky v řádu neskromných metrů.

Nepřekonatelné svařované panely

Svařované panely jsou poměrně dost jemným druhem plotu. Je skrze něj dobře vidět, ale základem je jeho nepřekonatelnost. Jsou dělány ze silné kulatiny, která se překonává jen velice těžko a za pomoci speciální techniky. Vedle toho navíc svařované panely nabízejí o to větší bezpečí, že svojí konstrukcí znemožňují zachycení a přelezení. Často jsou tak v ohledu přelezení dokonale bezpečné, aniž byste u toho museli používat žiletkový drát. Cena svařovaných panelů je navíc až překvapivě příjemná i pro menší společnosti. Bezpečný pozemek je tak na dosah opravdu každému.


Tip pro vás: Široká nabídka plotů, betonových prvků pro zahradu