Okořeňte svůj patrový dům o opravdu unikátní a bezpečné schodiště

Patrové domy jsou sice v současné době spíše na drobném ústupu, ale i tak se najde velké množství lidí, kteří naopak chtějí preferovat tento druh staveb před těmi, které se snaží o rovinné bydlení na velké ploše.

K takovým domům ale nepochybně patří také schody jako takové. Pro mnohé jsou schody až poslední záležitostí, kterou chtějí řešit. To je ale velká škoda, protože se z nutnosti v podobě schodů může stát také ta nejdokonalejší ozdoba celého domu.

Nechte vystavit schodiště přesně podle představ

Mezi všemi různými možnostmi personalizace bydlení by byla velká škoda, kdybyste se o to stejné nepokusili také u samotného schodiště. Na jednu stranu je totiž schodiště často součástí samotné stavby, ale přesto jej lze do značné míry upravit podle vašich představ. Žádnou vzácností dokonce není, že je nemovitosti bez schodiště až do dostavení a následně se vnitřní schodiště na míru instaluje jako zcela oddělený komponenta. V obou případech ale bezpečnost zůstává naprosto stejná.

Vyberte si krytinu i zpracování

Pokud máme možnost opravdu stoprocentně personalizovat celé schodiště, tak by byla škoda si s tím opravdu nepohrát. Jednou ze základních otázek bude samotná podlahový krytina. U té je ale nejběžnější variantou to, že se používá stejná krytina jako na patra. Ideální je tak například vinyl nebo jiný druh krytiny. Vedle toho schodiště na míru můžeme upravovat i podle toho, jaký tvar chceme mít. Může být točité, může být hranaté… někdo zase preferuje mnohem širší nášlapy a někomu nevadí zužující se stupínky směrem do točitého středu. Vše je opravdu jenom na vás.

Moderní prosklená zábradlí

V současnosti jsou skleněná zábradlí jedním z největších designových hitů. Můžeme je naprosto běžně potkávat například v obchodních centrech, ale stejně tak i v domácnostech. Jednou možností jsou samotná skleněná zábradlí v podobě tubusu s odolným středem. Velice oblíbené jsou ale také celkové skleněné desky. Moderním prvkem, který nyní získává na oblíbenosti je i tříštěné sklo. Mezi dvojicí skel je třetí tenounké, na kterém je cíleně vytvořen hustý pavouk.