Proč renovovat starý nábytek?

Pokud je nábytek vyrobený z kvalitního dřeva, vydrží velmi dlouhou dobu. Je-li poškozený, vyplatí se jeho renovace. Staré skříně, stoly nebo police projasní nový nátěr nebo patina. Díky renovaci si můžete nábytek upravit dle svých potřeb a požadavků.

Renovace starého nábytku se těší čím dál větší oblibě a to díky tomu, že starý nábytek vyrobený z kvalitního dřeva má osobitý charakter.

Proč tedy renovovat?

Získáte originální a neotřelé kousky – nábytek, který je vyrobený z kvalitního dřeva, má své kouzlo. Kromě toho může sloužit velmi dlouhou dobu. Pokud se jedná o váš starobylý nábytek, máte k němu určitý vztah, nechcete se jej jen tak lehce zbavit. Renovací mu dáte šanci na další život. Renovací šetříte finance za koupi nábytku nového, který nemusí být ani originální, ani tak kvalitní. Investovat potřebujete pouze do barev či laků a to zase není až tak velká investice.

Jak na renovaci?

Nejprve je potřeba obrousit starý nátěr. Dejte pozor, ať nepoškodíte nábytkové úchytky. Broušením se zbavíte nejen starého laku nebo barvy, ale také špíny. Dobře vám poslouží brusný papír nebo drátěný kartáč.

Následně je potřeba opravit spáry, praskliny a vzniklé prohlubně. Každou drobnou nedokonalost je potřeba opravit. K tomu slouží tmel. Než jej začnete nanášet, nábytek dobře očistěte. Tmel nanášejte pomocí špachtle. Jsou-li spáry hlubší, naneste více vrstev. Jakmile je vše opraveno, je potřeba vybrat barvu na nábytek a můžete začít natírat. Nezapomínejte ani na úchytky a věšáky. Můžete si pořídit nové. Široký výběr nabízí e-shop ankahb.cz.

Pro nátěr používejte barvy bez obsahu ředidla, tvrdé voskové oleje nebo laky. Původní strukturu dřevu zachovají voskové oleje. Ty navíc podpoří jeho přírodní kresbu a dodají mu lesk nebo mat.