Tipy, jak udělat domácnost přátelskou pro domácí mazlíčky

Není nad přivítání vrtěním ocasem nebo předením, když se vracíte domů po dlouhém únavném dni. Pro majitele domácích mazlíčků jsou více společníky než zvířaty. Nabízejí společnost, bezpečnost domu spolu se zlepšením chování mezi dětmi. I když si našich mazlíčků vážíme, přinášejí také výzvy pro jakékoli životní podmínky. Domácí mazlíčci mají potřeby, které je třeba vzít v úvahu při stavbě nebo rekonstrukci domu.

Zkontrolujte nebezpečí

Zabezpečení vašeho domova a kontrola potenciálních nebezpečí je prvním krokem k domovu přátelskému k domácím mazlíčkům. Například čisticí prostředky, léky, nemrznoucí směsi a další nebezpečné předměty by měly být skladovány mimo jejich dosah v uzavřených skříních. Pokud jsou konzumovány, mohou být pro domácí mazlíčky smrtelné.

Ujistěte se, že pokojové rostliny jsou bezpečné pro domácí mazlíčky

Chcete-li svému domovu přidat zeleň, zajistěte, abyste přinesli rostliny, které domácím mazlíčkům neublíží, i když je zkonzumujete. Například lilie jsou velké ne, pokud máte kočku jako domácího mazlíčka, protože jim mohou způsobit selhání ledvin. Mezi další běžné, ale jedovaté rostliny patří amaryllis, maty, vánoční hvězda a aloe vera.

Používejte textilie a podlahy odolné proti skvrnám

Rozhodněte se pro tkaniny a podlahový materiál, který vyžaduje snadné použití a méně práce. Vyhněte se věcem jako hedvábí, chintz nebo samet, protože působí jako magnet na chlupy domácích mazlíčků.

Kůže je ve skutečnosti dobrá volba, je odolná a snadno se čistí. Můžete také použít Crypton, nezničitelnou syntetickou tkaninu, která je odolná vůči pachům, skvrnám a syntetickým bakteriím. Kryptonová tkanina , která se používá v čalounění, byla vyvinuta s ohledem na majitele domácích mazlíčků a je k dispozici v různých barvách a vzorech.

V případě, že sdílíte postel se svým mazlíčkem, použijte látky, které mají vzor nebo barvu, která zakryje zvířecí chlupy nebo skvrny na vaší posteli.

Koberce nejsou nikdy dobrou volbou pro majitele domácích mazlíčků

Vzhledem k tomu , že koberec pohlcuje pachy, shromažďuje zvířecí chlupy a nasává nevyhnutelné skvrny související s domácími mazlíčky, měli byste se vyvarovat toho, aby byli doma, pokud mají domácího mazlíčka. Použití modulárních kobercových dlaždic může být dobrou alternativou místo koberce.

Použijte vysavač k úklidu vašeho domu

Pro lidi, kteří mají doma domácí mazlíčky, je vysavač nutností. Vysavač vám pomůže odstranit zvířecí chlupy z nábytku, koberců a dokonce i z nedostupných koutů domova. Tím také udržíte čisté prostředí.

Vytvořte si vlastní koutek

Abyste se cítili milováni, vytvořte si v domácnosti svůj vlastní koutek s domečkem pro domácí mazlíčky, ve kterém mohou spát nebo dokonce odpočívat. Přidejte také nějaké hračky a produkty, které vám i vašemu mazlíčkovi pomohou udržet aktivitu.

Dobře je upravujte a trénujte

Určité úsilí je třeba vynaložit i na domácího mazlíčka. Pravidelné koupání a péče o vašeho mazlíčka šetří čas při úklidu a snižuje ničení vašeho domova. Například kartáčování psů často zabraňuje padání srsti. Čistý mazlíček nepřenáší nečistoty na koberce, lůžkoviny a čalounění. Pravidelné stříhání nehtů navíc snižuje poškrábání podlah a nábytku.

Vycvičte svého mazlíčka dobře, abyste zajistili, že váš domov nebude poškozen, i když uděláte všechna opatření. Navíc tím minimalizujete riziko nehod. I když váš domov nebude vždy čistý a uklizený, nedělejte si velké starosti a užijte si krásné pouto mezi vámi a vaším společníkem.