Tipy, jak vytvořit zdravý domov

Předpokladem spokojeného a zdravého života je čisté životní prostředí, kterého lze dosáhnout pouze tehdy, když je váš domov zdravý. Abyste zajistili, že váš domov je zdravý a podporuje pohodu, uvádí PropGuide určité aspekty, o které byste se měli při stavbě domu starat. 

Přirozený vzduch a světlo

Prvním krokem ke zdravému domovu je dostatek přirozeného světla a větrání, které zajistí čistý a čerstvý vzduch. Správný typ domu nebude během dne vyžadovat žádné elektrické osvětlení. Dům by měl být navržen s dostatkem dveří a oken, aby bylo zajištěno větrání. 
Dům s dostatečným množstvím slunečního světla hraje dobrou roli při ochraně před termity a jinými škůdci a poskytuje také přirozenou dezinfekci.

Hygiena a sanitace
Pro zdravý domov je důležité udržovat hygienu a čisté odtoky odpadních vod a odpadů. Aby to bylo zajištěno, potrubí a vodovodní potrubí v budovách, které se staví, by měly být křížově zkontrolovány, aby se zajistilo, že žádný z nich nemá možnost stát se živnou půdou pro škůdce způsobující choroby. Koupelny by měly být navrženy tak, aby nedocházelo k ucpávání odtoků vody. Používejte snadno udržovatelné a čisté dlaždice v koupelně. 

Rostliny v květináčích

V rušném městě je těžké se nadýchat čerstvého vzduchu. Proč tedy nevytvořit zdravé prostředí v našich domovech sám. Nainstalujte rostliny v květináčích kolem domu. Tyto rostliny čistí vzduch, a tak osvěžují domov. Můžete také nainstalovat vonné rostliny, jako je jasmín a růže, rostliny s léčivými vlastnostmi jako tulsi nebo dokonce rostliny, které lze použít pro účely vaření, jako je bobkový list a máta. Ve skutečnosti řada podnikavých domácích tvůrců také pěstuje koření v kuchyni pro chuťové a užitkové účely.

Kontrola kvality stavebního materiálu

Nadměrné používání chemikálií při výstavbě může jejím obyvatelům způsobit okamžité i dlouhodobé alergie. Vždy zkontrolujte kvalitu dřeva, tkaniny a dalšího použitého stavebního materiálu. Je třeba dávat pozor, aby se zabránilo produktům, které mohou být alergické. Vyhněte se také hromadně vyráběným syntetickým stavebním materiálům, které pravděpodobně obsahují více nebezpečí.

Solární instalace

Snížení spotřeby elektřiny a používání solárních zařízení jsou také klíčem k budování zdravých domů. Tyto energeticky účinné technologie mohou zajistit snížení znečištění a přispět k vašemu celkovému zdraví. Je to pro větší dobro.