5 způsobů, jak dát svému domovu přírodní vzhled

Život v blízkosti přírody byl vždy útočištěm, kde se lidé cítí svěží, zdraví a klidní. Co takhle začlenit přírodě blízký vzhled i do vašeho domova? 

Cihlu po cihle

Krása přírody spočívá v jejím syrovém vzhledu a to byste mohli přidat do svého domova tím, že dáte svým stěnám vzhled, jaký byste našli ve vzdáleném domě uprostřed lesů. Mějte doma cihlovou zeď a nechte ji bez omítky. Tato stěna může být natřena zemitou barvou, včetně bílé, světle modré nebo odstínů rzi a hnědé.

Zaklepejte na dřevo

Přírodě blízký vzhled vašeho domova by nikdy nebyl úplný bez přidání dřeva. Přineste si tento prvek domů umístěním nábytku s rustikálním vzhledem, neleštěných lamp ze surového dřeva a dokonce i podlahy z přírodního dřeva. Pokud chcete jít ještě o krok dále, co takhle předělat jeden z pokojů na dřevo, s dřevěnými stěnami od stropu až k podlaze a dřevěnou podlahou?

Jděte organicky

Jednou z nově nalezených zálib mezi lidmi jsou bio produkty. Tyto produkty se nacházejí napříč kategoriemi. Takže, abyste ozdobili svůj domov, můžete začlenit nábytek vyrobený z organických tkanin, včetně bavlny, vlny nebo hedvábí. Na trhu existují značky, které se specializují na organické formy těchto látek. Chcete-li přidat prvek, přidejte organické koupelové a kosmetické produkty.

 Přímo ze zahrady

Jak můžeme zapomenout na zeleň, když mluvíme o přírodě? Vyzdobte svůj domov různými květinami, které se dobře hodí k barevnému schématu, který v konkrétní místnosti sledujete. Zde je průvodce květinami, které byste mohli mít doma. 

 Rozsviťte to

Nejdůležitějším prvkem pro dotvoření zemitého vzhledu vašeho domova je nechat dovnitř prosakovat přirozené světlo. Váš domov by měl být po většinu dne navržen tak, aby jej slunce mohlo osvítit. Postavte si velká okna nebo posuvné skleněné dveře, které byste mohli mít přes den otevřené, aby dovnitř proudilo světlo a vzduch. To by vám také pomohlo ušetřit na účtech za energii.