Dřevostavby rozhodně nejsou nedostatečným řešením. Přesvědčíme vás o jejich kvalitách

Jakmile se řekne pojem dřevostavba, tak poměrně velké množství lidí automaticky očekává velice jednoduchou nemovitost, která většinou znamená o něco primitivnější konstrukční řešení než různé jiné varianty. Opak je ale pravdou, protože jsou dřevostavby stejně plnohodnotným druhem nemovitosti, jako kterákoliv jiná.

Zásadní, a jediný rozdíl, je v tom, že v rámci dřevostavby jsou některé části nemovitosti dřevěné. To sice není vzácností u jiných druhů staveb, ale není to naopak také podmínkou.

I dřevostavba může dojít k dokonalosti

Představte si, že byste v rámci dřevostavby mohli splnit svoje přání stejně, jako kdybyste se rozhodli stavět jakoukoliv jinou nemovitost. Proporce nemovitosti, počet pater, zástavba a organizace oken. To vše jenom podle vás. Super zprávou je, že projekt dřevostavby na klíč není žádnou vzácností, zcela naopak se jedná o naprosto běžnou praxi. I samotná dřevostavba se tak může stát vysněným domovem, jaký jste si představovali.

Proč jsou dřevostavby tak populární?

Popularita dřevostaveb je postavená především na tom, že jsou mnohem levnější než celá řada jiných konstrukcí. Přitom ale neztrácejí nic na kvalitě. Většinou je na dřevěné součásti staveb používány kvalitní kusy smrkového a borovicového dřeva, které se může pochlubit dlouhou výdrží. Samotný projekt dřevostavby je potom totožný, jako kterýkoliv jiný. Lze jej kompletně, jak již bylo řečeno, přizpůsobit vašim přáním a potřebám.

Patrové dřevostavby nejsou žádným problémem

pro spoustu lidí může být překvapením to, že dokonce také dřevostavby jsou jednoduše realizovatelné jako patrové stavby. Nejsou tady ani v tomto případě žádné problémy s konstrukcí, protože i když obsahuje dřevěné komponenty, tak kvalitní dřevo dokáže být v mnoha případech odolnějším materiálem, než je většina moderních variant. Proto se neboje toho, že by projekt patrové dřevostavby nebyl realizovatelný. Naopak se jedná o velice výhodné a kvalitní nemovitosti, které vás budou bavit i po dlouhých letech bydlení.